• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/persembevekoyleri
Ezan Vakti
Saat
Takvim

Kadınlar günü kutlu olsun

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun

8 Mart 1857 yılında New York'ta 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşullarında çalışmak için greve başladı; yerel polislerin işçilere saldırması, ardından çıkan yangında 120 kadın işçi öldü; cenazelerine ise 10.000'i aşkın kişi katıldı. Bu yaşananlar Dünya Kadınlar Günü'nün tarihine yön verdi. Birleşmiş Milletler tarafından 16 Aralık 1977 yılında 8 Mart'ın "Dünya Kadınlar Günü" olarak anılmasını kararlaştırdı.Ve bu tarih tüm dünyada kutlanmaya başlandı.

Kadının türk kültüründe diğer dünya milletlerinden farklı olarak çok değerli bir yeri vardır. Çünkü medeniyetimiz kadını sadece KADIN olarak yorumlamaz.. Kadın bizim için en başta ANA'dır, EŞ'tir , ailenin temelidir. Bu sebepledir ki kadın her daim bizlerin baştacıdır..  


Vesilesi ile kadınlar gününüzü tebrik ederiz.

Allah-u Teala Kur’an-ı Kerim’de: “Rabbin ondan başkasına ibadet etmemenizi ve anne babaya iyilik etmenizi emretmiştir. İkisinden birisi yahut her ikisi senin yanında ihtiyarlık çağına ulaşırsa, sakın onlara öf bile deme; onları azarlama onlara güzel söz söyle; onlara rahmet ve şefkat dolu tevazu kanadını ger. Onlara alçak gönüllü ve şefkatli davran ve onlar hakkında dua edip şöyle de: Ey Rabbim, bunlar küçükken beni nasıl yetiştirip büyüttülerse, sen de onlara merhamet et, acı.”buyurmuştur... 
186 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KAYA MEZGİTİ
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam89
Toplam Ziyaret3279541
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.26107.2901
Euro8.58788.6223